DEN ZEMĚ V KOVOZOO

07.03.2022
DEN ZEMĚ V KOVOZOO

Dvaadvacátý duben se již neodmyslitelně zapsal jako den, kdy lidé na celém světě slaví Den Země. A slavíme ho také u nás ve Starém Městě pod majákem. Prapůvodní oslavy Dne Země jsou ale mnohem starší. Sahají až do doby, kdy se ještě na ekologii tolik nemyslelo, a oslavy Dne Země souvisely s příchodem jara. Teprve v roce 1970 byl v San Franciscu ke Dnu Země připojen ekologický kontext a nutnost chránit to nejcennější, co v životě máme, naši planetu. OSN začala tento svátek slavit o rok později a v roce 1990, když se k Americe připojil celý zbytek světa, se 22. duben stal Mezinárodním dnem Země. Dnes slaví Den Země více než miliarda lidí ve 175ti státech světa a Den Země se stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

Ve Starém Městě v REC Group, nebo-li Recyklačním ekologickém centru, slavíme Den Země letos již potřinácté. Termín konání je vždy nejbližší přilehlou sobotu (vzhledem k celosvětově platnému datu 22. 4.), takže v tomto roce 23.4.2022.

Hlavním cílem této akce je ekologická výchova nové generace. A proč se u toho nepobavit, že? ;-)  Proto pro Vás chystáme nejen spoustu ekologického poučení, ale především také hromadu další zábavy. Přijďte si to s námi užít. Těšíme se na viděnou ve Staráku u majáku!

DEN ZEMĚ 2022

KDY: 23.4.2022

KDE: areál KOVOZOO Staré Město


Sidebar